Z tego powstanie kiedyś książka. Lub niekoniecznie.
Blog > Komentarze do wpisu

Bo każdy zasługuje na miłość.

Opowiadałam Ci historię prostej miłości Patrycji i Gucia? To mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Chyba Ci opowiadałam. W Vinylu, jednej z moich ulubionych knajp. Po ścianach lał się jazz, za oknem lał deszcz. 

Dziś pewien złomiarz opowiedział mi swoją historię... Pan Janek od wczesnych godzin porannych zbiera złom na zdezelowany wózek, by przed południem cały utarg zawieźć do skupu. Pan Janek jest bardzo grzeczny i trochę się jąka. Ma 60 lat i w wakacje uczęszczał na komputerowy kurs aktywizujący dla osób trwale bezrobotnych (tak, tak, w tym kraju takie rzeczy się zdarzają). Na tym kursie nic się nie nauczył, nie wie nawet, jak włączyć komputer, za to poznał kobietę. I zakochał się pan Janek. Ze wzajemnością chyba, bo z wypiekami na twarzy mówił mi, jak ona do niego codziennie rano dzwoni i zanim on do pracy dojdzie, to ona znów dzwoni, a potem wysyła sms-y, że tęskni i że kiedy Janek przyjedziesz, na co on do niej, że przecież byłem w niedzielę, na mikołaja. 
Na tego mikołaja przywiózł jej prezent oraz jej nastoletniemu dziecku. Ona podarowała mu dezodorant i skarpety... Gdy o tym opowiadał, miał łzy w oczach i jeszcze bardziej się jąkał. Ze szczęścia chyba. I pytał mnie tym drżącym głosem: Ale czy ja zasługuję na miłość jeszcze? Przecież ja stary jestem. Ech, odbiło człowiekowi, a potem się jeszcze czkawką odbijać będzie długo pewnie ta głupota.

Stałam osłupiała i nie wiedziałam, co odpowiedzieć. Wreszcie wydukałam niezdarnie: Panie Janku, każdy bez względu na wiek, zasługuje na miłość. Pan też. Niech Pan będzie szczęśliwy.

A on tylko chlipnął potakująco. I wyszedł.

środa, 12 grudnia 2018, cichoszamanizm

Polecane wpisy

Komentarze
2018/12/12 21:35:23
Twoje teksty przyciągają uwagę czytelnika
- podoba mi się taki styl pisania.
-
2018/12/15 20:21:32
Dziękuję :)